www.LevnePracovniOdevy.cz - pracovní oděvy a ochranné pracovní pomůcky
Vstupte do internetového obchodu.

Pracovní oděvy a zaměstnavatel

Je zaměstnavatel povinen vám k vykonávání práce pořídit pracovní oděv? Musíte zaměstnavatele poslechnout, pokud vám nařídí určitý způsob oblékání? Co může zaměstnavatel dále vyžadovat a musíte pracovní oblečení zaplatit? Odpovědi na tyto a další otázky kolem pracovních oděvů se dozvíte v následujícím článku.

Firemní oblečení

Zaměstnavatel může po zaměstnancích vyžadovat, aby dodržovali určitý způsob oblékání při výkonu sjednané práce. Nejčastěji se jedná o pracovní oděvy jednotné barvy opatřené logem firmy. Takové pracovní oděvy však nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zaměstnanci musí být s tímto nařízením patřičně seznámeni (interním předpisem, nebo kolektivní smlouvou). Zaměstnanci jsou povinni dodržovat právní předpisy vztahující se k práci (paragraf 301 zákoníku práce) a zaměstnavatelé zde musí postupovat při stanovení pracovního oděvu dle občanského zákoníku.

Pracovní oblečení však může být součástí i tzv. nepsaných pravidel společnosti, kdy je v organizaci zaveden určitý způsob oblékání a nově přijatý zaměstnanec by měl být do tohoto stylu zasvěcen již při pohovoru.

Je firemní oblečení daňově uznatelné?

Pracovní oblečení si může zaměstnavatel zahrnout do daňově uznatelných nákladů v případě, že tyto pracovní oděvy plní funkci reklamní, propagační nebo organizační. Tyto pracovní oděvy by měly být odlišné od klasických oděvů. Odlišení se může provést například aplikací loga firmy na pracovní oděv. Navíc potisk pracovních oděvů profesionalizuje firmu a dodává na důvěře.

Musí vám zaměstnavatel pracovní oděv a pracovní obuv pořídit?

Zákon stanovuje zaměstnavatelům povinnost poskytnout zaměstnanci osobní ochranné pracovní prostředky (OOPP) v případě, že by mohl být při vykonávání práce ohrožen jejich život, zdraví nebo bezpečnost. Pouze v případě, že oděv podléhá mimořádnému opotřebení, znečištění nebo plní ochrannou funkci, poskytne zaměstnavatel také pracovní oděv. Z tohoto jasně vyplývá, že pracovní oděvy, které pouze chrání před znečištěním, nejsou OOPP a zaměstnavatel tedy nemá povinnost hradit zaměstnanci pracovní oděvy. Zaměstnavatel může na pracovní oblečení zaměstnancům přispívat. Nejde však o výše zmíněné firemní oblečení, ale nákup pracovních oděvů zaměstnancem. Tento příspěvek bude na straně zaměstnance zdanitelným příjmem.

Tímto jsme vás stručně seznámili s vašimi právy a povinnostmi, které více nahrávají zaměstnavatelům, než zaměstnancům. Navštivte náš eshop a když už pracovní oděvy nebo pracovní obuv potřebujete, nakupujte je levně!

LevnéPracovníOděvy.cz - Online prodej pracovního oblečení a pracovních pomůcek. Levné pracovní oděvy nabízejí široký výběr zboží za trvale nízké ceny! Pracovní montérky, blůzy, softshellové bundy, pracovní vesty, reflexní vesty, pracovní obuv a další pracovní oděvy a pomůcky na eshopu.
Realizace potisku nebo výšivky na pracovní oděvy.

Copyright © 2012 - 2017 www.LevnéPracovníOděvy.cz | www.LevnáPracovníObuv.cz | www.Pracovní-Montérky.cz | www.Modráky.cz
www.SoftshellBundy.cz | www.KšiltovkyČepice.cz | www.Osušky-Ručníky.cz | www.LevnýReklamníTextil.cz | www.FiremníPotisk.cz | www.textilkeya.cz
www.Pánské-Mikiny.cz | www.Dámské-Mikiny.cz | www.Polo-Trička.cz | www.Pánská-Trika.cz | www.Dámská-Trika.cz | www.Dětská-Trika.cz