top of page
stín 1 pracovní oděvy.png

Levné pracovní oděvy

Levné pracovní oděvy nabízejí kompletní sortiment pracovního oblečení a pracovních ochranných pomůcek. Pracovní oděvy patří mezi nejdůležitější ochranné prostředky a jejich použití by nemělo být podceňováno. Mezi základní pracovní oděvy řadíme pracovní montérky, pracovní rukavice a pracovní obuv. K doplňkovým oděvům řadíme pracovní vesty, svetry, pláště a reflexní bundy. V poslední době pak vzrůstá poptávka po moderním pracovním oblečení. Pracovní oděvy dodáváme také na zakázku a jsme tady pro vás i v případě, že chcete pracovní oděvy opatřit logem firmy.

stín 2 pracovní obuv.png

Pracovní oděvy a zaměstnavatel

Je zaměstnavatel povinen vám k vykonávání práce pořídit pracovní oděv? Musíte zaměstnavatele poslechnout, pokud vám nařídí určitý způsob oblékání? Co může zaměstnavatel dále vyžadovat a musíte pracovní oblečení zaplatit? Odpovědi na tyto a další otázky kolem pracovních oděvů se dozvíte v následujícím článku.

Firemní oblečení

Zaměstnavatel může po zaměstnancích vyžadovat, aby dodržovali určitý způsob oblékání při výkonu sjednané práce. Nejčastěji se jedná o pracovní oděvy jednotné barvy opatřené logem firmy. Takové pracovní oděvy však nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zaměstnanci musí být s tímto nařízením patřičně seznámeni (interním předpisem, nebo kolektivní smlouvou). Zaměstnanci jsou povinni dodržovat právní předpisy vztahující se k práci (paragraf 301 zákoníku práce) a zaměstnavatelé zde musí postupovat při stanovení pracovního oděvu dle občanského zákoníku.

Pracovní oblečení však může být součástí i tzv. nepsaných pravidel společnosti, kdy je v organizaci zaveden určitý způsob oblékání a nově přijatý zaměstnanec by měl být do tohoto stylu zasvěcen již při pohovoru.

Musí vám zaměstnavatel pracovní oděv a pracovní obuv pořídit?

Zákon stanovuje zaměstnavatelům povinnost poskytnout zaměstnanci osobní ochranné pracovní prostředky (OOPP) v případě, že by mohl být při vykonávání práce ohrožen jejich život, zdraví nebo bezpečnost. Pouze v případě, že oděv podléhá mimořádnému opotřebení, znečištění nebo plní ochrannou funkci, poskytne zaměstnavatel také pracovní oděv. Z tohoto jasně vyplývá, že pracovní oděvy, které pouze chrání před znečištěním, nejsou OOPP a zaměstnavatel tedy nemá povinnost hradit zaměstnanci pracovní oděvy. Zaměstnavatel může na pracovní oblečení zaměstnancům přispívat. Nejde však o výše zmíněné firemní oblečení, ale nákup pracovních oděvů zaměstnancem. Tento příspěvek bude na straně zaměstnance zdanitelným příjmem.

stín 1 pracovní oděvy.png

Nabízíme vysoce odolné úbory vyrobené z kvalitních materiálů, které se dobře nosí. Myslíme na malé i velké, proto většina našich oděvů pro kuchaře je k dispozici ve velikostech S-XXXL. Kompletní přehled všeho, co by kuchař mohl k perfektnímu vaření potřebovat, najdete v našem článku Kuchařské oblečení.

stín 2 pracovní obuv.png

Ať jde o svářečské montérky, zástěry či blůzy, pečlivě hlídáme plnění norem, které jsou v tomto oboru nezbytné. Ke svářečským ochranným kuklám vám rádi dodáme náhradní zorník, přibalíme nehořlavé rukavice a nebo vám poradíme s výběrem vhodné svářečské obuvi. 

Oblečení pro zdravotníky musí být pohodlné při celodenním nošená, ale také odolné, kvalitní a zároveň slušivé. Vyberte si z naší nabídky oblečení pro zdravotníky. U nás najdete zdravotnické kalhoty, pláště, haleny nebo i šaty. A co všechno zdravotník při své práci potřebuje? Podívejte se na náš článek Oblečení pro zdravotníky.

bottom of page